molnare60@gmail.com  |  +36 20 255 1088
Follow us :-

Takarítás – tisztítás – háztartás

TAKARÍTÁS – TISZTÍTÁS – HÁZTARTÁS

CIPŐ SZAGTALANÍTÁSA

Tegyünk 1 dl tiszta alkoholt (86-70 fokost) egy kis spriccelős flakonba, cseppentsünk bele 20-25 csepp teafaolajat. Ezzel a keverékkel esténkét fújjuk be a lábbeli belsejét. Az alkohol elpárolog, a teafaolaj fertőtlenít és szagtalanít.

A CITROM SZAGTALANÍT ÉS TISZTÍT

A citromot is sok mindenre használhatod. Csak néhány dolog:

– a kifacsart citromot sem kell kidobni. Tegyél bele 1 ek. sót, rakd egy kis tálkába, hogy ne szóródjon ki és tedd a hűtőszekrénybe, kiváló szagtalanító.

– ha krumplit vagy mást pucoltál és elszínezte a bőröd, körmöd, a kifacsart citrom belsejével dörzsöld le. A hagymapucolás után is segít a kezedről eltüntetni a szagokat, ápolja a bőrt.

Olvass tovább

AZ ECET KIVÁLÓ VÍZKŐOLDÓ

Sok mindent tisztává, foltmentessé tesz.  20%-OS ecetet használjunk, célszerű gumikesztyűt használni.

– kávé és teafőzőbe, tölcs ecetes vizet(fele-fele) és főzd ki. Kiválóan oldja a fűtőszálakra rakódott vízkövet. Ha szükséges többször ismételd. Én időnként a mosógépet is ezzel „főzöm át”(95 fokon).

– az ecetet (20%) beletöltöm egy spiccelős flakonba, adok hozzá kb. 2-3 ek. folyékony mosogatószert. Kiválóan tisztítja a csaptelepeket, mosdót, kádat, WC csészét stb.. Rázd fel, fújd be, hagyd hatni (addig a „gőze” is elszáll, nem lélegzed be), utána szivaccsal töröld át, öblítsd le. Az elsárgult, vízköves csempefugát is kiválóan tisztítja, ott körömkefével dolgozz.

Ablakpucolásra is kiváló. Spiccelj az ablakra, nedves szivaccsal dörzsöld át és húzd le, gumis „ablak lehúzóval”. Én utána tiszta, vizes szivaccsal még egyszer áttörlöm, lehúzom. Ha kell, száraz ruhával kicsit megtörölgetem.

– a WC lefolyójában is kiválóan oldja a víz és húgykövet. Öntök bele 1-2 dl ecetet, hagyom állni fél órát, közben egyszer-kétszer a kefével megdörgölöm. A végén teszek bele 1 ek. szódabikarbónát, ez heves reakciót vált ki, hagyom pár percet. Jól átcsutakolom, aztán leöblítem.

Olvass tovább

KÁVÉZACC HASZNOSÍTÁSA


– Kitűnő tápoldat növényeink számára. A kávézacc olyan növények számára jelenthet jó tápoldatot, amelyek szeretik a savas közeget. A virágágyásba keverhetjük. A rózsa és az örökzöldek különösen kedvelik.

– A szépségápolásban kiválóan hasznosíthatjuk bőrradírként és a narancsbőr kezelésénél. Adjunk hozzá olívaolajat, vigyük fel a bőrre, masszírozzuk át vele, majd bő vízzel öblítsük le!

– Általános zsíroldó. A zaccot használhatjuk akár a tűzhely, a sütő és a lábosok, edények tisztítására. A nagyon zsíros edényeknél jobb, ha száraz zaccal megszórjuk és egy kicsit hagyjuk állni, hogy a zacc magába szívja a zsírt és ezután használjuk a dörzsölő hatását.

– Használhatjuk szagtalanításra is. Akár a hűtőszekrényben, vagy szekrényekben (itt ruhazacskóban). Vaníliával, fahéjjal vagy narancs héjával is kombinálhatjuk.

Olvass tovább

MOSÓGÉL HÁZILAG

Ez a házilag is elkészíthető mosószer nagyon gazdaságos, (fel lehet használni hozzá az apró szappan maradékokat is) és kiválóan tisztít.

Hozzávalók:
• 2 púpos evőkanál sima mosószappan +2 ek.Vanish folttisztító szappan reszeléket (ne tegyetek többet, mert nagyon sűrű lesz)  
• 250 ml mosószóda
• 2,5 liter forró víz

Elkészítése:
Egy kicsi lábasban felteszem a reszelt szappant olvadni, annyi forró vízzel ami ellepi (ez nem számottevő mennyiség, de a 2,5 literen kívül értendő), majd közepes lángon lassan kevergetve felolvasztom. Ez macera, mert elég nehezen akar majd olvadni, ha viszont türelmetlen vagy és gyorsan kevered, akkor felhabozhat.
Közben veszek egy nagyobb lábast, vagy bármilyen erre alkalmas edényt, és beleteszem a 2,5 l vizet és felforralom.
Ha a szappan elolvadt, átöntöm a nagyobb edénybe a forró vízhez és nagyon jól elkeverem, majd mehet bele a mosószóda, óvatosan addig kevered amíg az teljesen feloldódik.
Hagyom hűlni, és amikor már nem meleg, felkeverem (botmixerrel felturmixolom), és átöntöm egy mosószeres flakonba, amit könnyű megfogni. A mosószert minden mosás előtt alaposan fel kell rázni, ugyanis összeáll. De ez ne riasszon meg senkit, mert a felrázástól olyan lesz az állaga, amilyennek lennie kell. (Nem célszerű keskeny szájú üdítős üvegbe önteni, mert nehezen tudod kiönteni belőle a gélt.)

Kb. 125ml kell egy teli mosáshoz. Nálunk bevált.
Áztatáshoz is kiváló. Gallérokra, foltokra, külön is rá lehet kenni mosás előtt.

Van aki nem gélt csinál, hanem egyszerűen csak mosószóda és szappan összerázott keverékével mos. Ilyenkor azonban a szappant nagyon apróra kell reszelni és “mosópohárban” érdemes csak a mosnivalók közé tenni, mert nehezen oldódik és a ruhán maradhat.

Fehér ruhákhoz tehetünk a mosógépbe 1-2 evőkanál szódabikarbónát is. Ha sokáig szeretnénk szép fehér ruhákat, akkor csak a fehéreket érdemes együtt mosni. (Nem keverni az egyéb világos ruhákkal.)

A mosógéltől finom “tiszta illatúak” a ruhák (a használt szappantól függ milyen). Ha szükséges öblíteni 10% ecettel lehet. (Van aki 2-3 csepp illóolajat is kever hozzá.)

Olvass tovább

SZÓDABIKARBÓNA SOKOLDALÚ FELHASZNÁLÁSA

A kereskedelmi forgalomban lévő fehér kristályos port (NaHCO3), a szódabikarbónát kétféle módon állítják elő: kémiai úton, ún. Solvay-eljárással és természetes úton, tronaérc bányászatával.

A szódabikarbóna legfontosabb sajátosságai közül az egyik az, mikor melegedik, széndioxid-gázt bocsát ki, és megemeli a sütemények térfogatát. De nagy mennyiségű szódabikarbónát használnak a gyógyszerészeti, az egészségügyi iparágak, valamint a textil-, cserző-, papír-, kerámia-, és üvegiparban.

Egy igazi univerzális tisztítószer (“intelligens” összetevők nélkül).

Mindenféle háztartási eszköz tisztítására, súrolására, a makacs szennyeződések eltávolítására alkalmas. Csempéről, edényekről, legyen az üveg, zománcozott, kerámia, vagy rozsdamentes acél (tűzhelyről, WC csészéből, bútorokról, a márványról is, mosogatóról, csaptelepekről).
A króm és ezüst felületeket is ragyogóvá varázsolja.

Ruhatisztításra: tegyünk mosáskor 2-3 evőkanál szódabikarbonát a mosógépbe, elősegíti a kemény foltok fellazítását a ruhaszövetekből. Fehér ruhákra kiváló. A színüket nem tartó ruháknál ne használjuk.

Szagtalanításra: Noha szagtalan, a szódabikarbóna egyik jó tulajdonsága, hogy képes elnyelni a legzavaróbb illatokat is, mert semlegesíti a baktériumok okozta savas anyagokat. Hasznos a hűtőben, a beépített szekrényben vagy akár megszokott dezodorunk helyett is. Beszórhatjuk a cipőnkbe is, hagyjuk állni benne egész éjszaka: nemcsak, hogy szagtalanítja a lábbelit, de segít lábgomba esetén is.

Leégett étel maradványait eltüntethetjük, ha az edényben kevés vízbe n, szódabikarbónát forralunk. Ha kihűlt, könnyen kitisztíthatjuk a lábast. Vagy egyszerűen az edénybe szórva, megnedvesítve, tisztítjuk az elszíneződéseket. Az edényeket kívülről is szépen letakarítja (kávéfőző stb.).

– A csempére tapadt makacs szennyeződéseket nedves rongyra szórt szódabikarbónával dörzsölhetjük le.

– A húgy és vízkő eltávolítására a WC-kagylóba szórjon 1 evők. szódabikarbónát, öntsön rá 1 dl ecetet. Hagyja állni, majd jól mossa ki kefével.

Eldugult lefolyót is kitisztíthatja. 1 evők. szódabikarbóna, rá 1 dl ecet. Hagyja állni, majd forró vízzel öblítse le.

Élénk színek: Megőrzik élénk színüket zöldségek, ha főzéskor kevés szódabikarbónát is szórunk a vízébe.

– Keményebb és tartósabb marad a tejszínhab, ha felverés előtt egy csipetnyi szódabikarbónát teszünk bele.

Gyümölcsmosáshoz: tiszta víz helyett javasolt 1-2 evőkanál szódabikarbónát és egy liter víz keverékét használni a mosáshoz.

– A sütemények összeállításánál fele sütőport és fele mennyiség szódabikarbónát használjon, szép egyenletes lesz a tészta.

Puhításra: Ha nehezen fő meg a marhahús, tegyen a vízbe egy késhegyi szódabikarbónát. Más húsra is érvényes ez az eljárás. A nehezen emészthető ételekbe, bab, lencse paradicsom, gyümölcsök stb. is tehetünk.

– A kertben, gomba betegségek ellen. Az orgona, a vadalma, a lángvirág, a méhbalzsam, a rózsák, a szőlő, a tök és az uborka, gyakori célpontjai a lisztharmatnak.
Permet lisztharmat ellen: keverj össze 3,5 liter vízben 1 evőkanál szódabikarbónát, 1 evőkanál növényi olajat és 1 evőkanál mosogatószert. Tedd egy szórófejes flakonba miután összekeverted és ezzel permetezd a növényeket hetente (ne napsütésben, hanem inkább estefelé).

Testápolásra:
Puhává teszi az arcbőrt, a kezet a szódabikarbónás víz. Készítsünk pasztát vízzel (lehetőleg desztillált vízből), és kenjük fel az arcra, nyakra, dekoltázsra, a szem környékét és a szájat hagyjuk ki. 3-5 perc után mossuk le, és észrevehetően puhábbnak látjuk arcunkat.
Ha kemény a víz, szórjunk fürdővizünkbe 10 deka szódabikarbónát, mert annak vízlágyító hatása van.
A szódabikarbóna nem csak a savasodást szünteti meg, de a gombákat is megöli.

folyékony szappant készíthetünk: kb 1 dl vízbe tegyünk 1 evőkanál szódabikarbónát, valamit 2-3 csepp teafaolajat. A teafaolaj természetes fertőtlenítő, míg szódabikarbóna puhítja a bőrt. Vagy nedvesítsük be a kezünket, és enyhén dörzsöljük be szódabikarbónával, mintha csak beszappanoznánk: meglepődve tapasztalhatjuk, hogy kezünk bőre tiszta és lágy lesz tőle.

– Ha pedig fehéríteni szeretnénk a körmeinket, körömápolás előtt áztassuk be egy tál langyos vízbe, melyhez három evőkanál szódabikarbónát adtunk.

Fertőtlenítés: rendszerint nem is gondolunk rá, de a fésűk, kefék, manikűrkészlet, smink-ecsetek, szivacsok és más hasonló eszközök a baktériumok melegágyai lehetnek. Alapos tisztítás, fertőtlenítés céljából tegyük azokat speciális áztató-lébe: egy mosdókagylónyi vízbe keverjünk 8 evőkanál szódabikarbónát. Hagyjuk benne állni tisztítandó, ilyen jellegű tárgyainkat egy éjszakán át, majd öblítsünk másnap reggel.

– A mosogató vízbe is tegyünk szódabikarbónát! Az edények zsírtalanítása és tisztítása mellett óvjuk kezeinket is.

Izzadásgátlásra: két-három liter vízben oldjunk fel 2-3 evőkanál szódabikarbónát és ebben mossunk lábat. Ugyanilyen keverékkel mossuk le izzadásra hajlamos hajlatainkat.

Korpás fejbőrre: vizes fejbőrre dörzsöljünk 2-3 evőkanál szódabikarbónát hajmosás előtt

Fogfehérítés: keverjük el természetes alapú fogkrémünkbe, vagy készítsünk pasztát: 1 evőkanál szódabikarbónát keverjünk el némi vízzel, 1-2 csepp borsmentaolajjal, vagy egyszerűen csak a vizes fogkefénket nyomjuk bele.
Ne használjuk 2-3 alkalomnál többször, egy hónapban!

– Használhatjuk ugyanezt, nagyobb vízmennyiséggel toroköblögetésre: frissíti a leheletet és gyógyítja az aknékat is. Cseppenthetünk bele, 1-2 cs. grapefruit, vagy más olajat.

Kisebb égési sérülések fájdalmát csökkenthetjük (a leégést), szódabikarbónás vízzel.

Rovarcsípéseket (méh, darázs pók, hangya) is kezelhetünk szódabikarbónás vízzel, hűsíti a bőrt, csökkenti a viszketést. De távol tarthatjuk a rovarokat is a házunkban, szódabikarbónát szórva vándorlási útvonalaikra.

Könnyíti az emésztést:
Ég a gyomra? Nehezen, emészt? Könnyen segíthet rajta! Oldjon fel egy kávéskanál szódabikarbónát egy pohár vízben, és igya ki egy hajtásra!
Ilyenkor olyan puffadást enyhítő oldatot kapunk, mely lúgos kémhatásának köszönhetően stabilizálja a pH-értéket, és megszünteti a túlzottan savanyú kémhatást.
Főzés közben is tehetünk egy késhegynyi szódabikarbónát az ételbe, amitől a nehezen emészthető, vagy a savas hatású hozzávalók (paradicsom, gyümölcsök stb.) könnyebben emészthetők lesznek.

A test savtalanítására = lúgosítására alkalmazható kúra:
21 napon keresztül étkezés előtt (reggel, délben, este) 1 dl vízben (nem klóros), oldjunk fel csipetnyi szódabikarbónát. Kiegészíthetjük forró szódabikarbónás lábáztatással, illetve teljes testlemosással.

A szódabikarbóna és a rák
Legújabb kutatások kimutatták, hogy a rákos betegek szervezete el van savasodva. A rák akkor tud kialakulni, ha az immunrendszer nem működik jól. Ennek oka lehet a stressz, lelki problémák, a szervezet mérgezése, rossz étrend.
Dr. Tullio Simoncini olasz onkológus szerint, gombafertőzés okozza a rákot, így az eddigiektől teljesen eltérő terápiát ajánl: szódabikarbónás oldatot alkalmaz közvetlenül a tumoron, illetve belsőleg kúraszerűen. Még beöntésre is ajánlja, nagy hígításban, 5%-os oldat formájában (https://www.youtube.com/watch?v=B8T0uOuYyGw).
Inni: 1 hétig, 2 kávéskanál szódabikarbóna /nap egy pohár vízben feloldva, utána 2 hétig 1 kávéskanál szódabikarbóna egy pohár vízben feloldva. Párhuzamosan napi 5%-os szódabikarbónás fürdés.
Psoriasisra, bőrrákra is alkalmazták, kókuszolajjal keverve( http://www.tudasfaja.com/a-kokuszolaj-es-a-szodabikarbona-gyogyito-ereje/ )
Illetve 7% jód tinktúrát használnak.

Olvass tovább

SZOBA NÖVÉNYEK TÁPLÁLÁSA, ÁPOLÁSA

Egyszerű, és nagyon hatékony tápot készíthetsz növényeid számára, a háztartásod hulladékaiból.

  • • 2-3 banánhéj
  • • 2-3 evőkanál kávézacc
  • • 1 evőkanál csalánlevél (szárított, vagy egy friss hajtás), ezt el is hagyhatod, ha nincs otthon
  • • 1 mokkáskanál jó alaposan összetört tojáshéj (csak így keveredik el jól a vízben)

Ezeket beledobod a turmixgépbe, öntesz hozzá egy kis vizet és pépes állagúra darálod. Beleteszed egy edénybe és már kész is a kiváló és hatékony táp. 1-2 kanállal tehetsz a növényeid tövéhez, de nekem jobban bevált, hogy 1 púpos evőkanállal keverek az 5 l-es locsolókannámba és azzal öntözöm meg őket. (Tápoldatozás helyett, biztonságosabb és jó megoldás.)

(A pép nem lesz szagos, a kávézacc gondoskodik erről. Nyugodtan tárolhatod egy zárható kis vödörkében.)

 

Olvass tovább

Vissza a lap tetejére